دستگاه سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

دستگاه: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار گوناگون حیواناتی که به خاطر جرمشان محکوم به فوت شدند

قوانین مربوط به سوء واکنش‌ها حیوانات هر لحظه به همین سادگی نبوده هست. در گذشته در بعضی موارد، حیوانات هم مثل انسان محاکمه می‌شدند. حتی حیوانات مجرم را محکوم به

حیواناتی که به خاطر جرمشان محکوم به فوت شدند

حیواناتی که به خاطر جرمشان محکوم به فوت شدند

عبارات مهم : اعدام

قوانین مربوط به سوء واکنش‌ها حیوانات هر لحظه به همین سادگی نبوده هست. در گذشته در بعضی موارد، حیوانات هم مثل انسان محاکمه می شدند. حتی حیوانات مجرم را محکوم به فوت می کردند.

به گزارش برترین ها، از شروع اهلی شدن حیوانات، انسان ها با آن ها در مزارع و منزل هایشان زندگی و آن ها را از سکونت گاه های طبیعی ارزش خارج کرده اند. در جامعه مدرن این یک امر پذیرفته شده است است که حیوانات براساس غریزه خود عمل می کنند و اگر اشتباهی می کنند گناهی ندارند. حیوانات تنها در صورتی کشته می شوند که تهدیدی جهت امنیت و سلامت باشند. کشتن حیوانات مزاحم و آفات نیز امری عادی به شمار می رود. ولی قوانین مربوط به سوء واکنش‌ها حیوانات هر لحظه به همین سادگی نبوده هست. در گذشته در بعضی موارد، حیوانات هم مثل انسان محاکمه می شدند. حتی حیوانات مجرم را محکوم به فوت می کردند.

فیلی به نام ماری
در سال ۱۹۱۶ سیرک اسپارکس در شهر کوچکی در تنسی نمایش اجرا می کرد. فیل ماده سیرک، ماری، مربی تازه خود که مرد لاغراندامی به نام الدریج بود را پشت خود حمل می کرد. الدریج نخستین روز مربیگری خود را می گذراند و هیچ تجربه ای در آموزش حیوانات نداشت. هنگامی که چند هندوانه روی زمین حواس ماری را پرت کرد، الدریج با یک قلاب فلزی او را کتک زد تا ماری را مجبور به اطاعت کند. این ضربه دردناک بود و آنقدر ماری را عصبانی کرد که گردن الدریج را با خرطوم گرفت و او را به زمین کوبید و در برابر جمعیت روی سر او پا گذاشت. حضار فریاد می کشیدند: «فیل را بکشید!» حتی یکی از آن ها با تپانچه خود به ماری شلیک کرد، ولی گلوله ها نتوانستند از پوست ضخیم ماری عبور کنند. سیرک اسپارکس می دانست که اگر با این مساله برخورد نکند، ورشکست می شود؛ بنابراین صاحب سیرک تصمیم گرفت جهت اعدام عمومی ماری تبلیغات کند. جمعیت زیادی جهت تماشای اعدام او جمع شدند. آن ها یک جرثقیل آوردند و ماری را اعدام کردند.

حیواناتی که به خاطر جرمشان محکوم به فوت شدند

خروس بازل
در سال ۱۴۷۴ خروسی در بازل، سوئیس تخم گذاشت. این عمل از نظر فیزیکی غیرممکن بود، ولی واقعا اتفاق افتاد. اگر چنین پدیده ای امروزه اتفاق می افتاد توجه دانشمندان زیادی را به خود جلب می کرد. ولی در قرن پانزدهم این عمل را شیطانی نامیدند و خروس به خاطر جرمش علیه محیط زیست محاکمه و زنده زنده سوزانده شد. جلاد سه تخم دیگر در بدن این خروس پیدا کرد. در آن وقت اعتقاد بر این بود که اگر خروس تخم بگذارد، دورگه شیطان و مرغ هست. بعضی هم عقیده داشتند که جادوگران از این تخم ها استفاده می کنند. نظریه پردازان امروزی معتقدند که شاید این خروس در واقع مرغ بوده که آن را با خروس اشتباه گرفته اند، چون دیگر هرگز چنین اتفاقی نیفتاد.

لاکپشت آیداهو
در مارس ۲۰۱۸، یک معلم علوم در دبیرستان آیداهو به نام رابرت کروسلند ذهن واقعا منزجر کننده ای داشت. او جهت تدریس جانوران همه چیزخوار، توله سگ بیچاره ای را به یک لاکپشت بزرگ داد تا بخورد. دانش آموزانی که شاهد این ماجرا بودند گفتند که لاکپشت توله سگ را گاز گرفته و همه دانش آموزان کلاس جیغ و فریاد می کردند و از معلم خود می درخواست کردند مانع این کار شود. دانش آموزان ادعا کردند که معلمشان خوکچه هندی و سایر حیوانات کوچک را هم به این لاکپشت می داده هست. بررسی ها اطراف این اعمال ظالمانه شروع شد. مسئولین لاکپشت را زندانی کرده و تصمیم گرفتند او را از بین ببرند. بعد از انتشار این خبر، مدرسه ترساندن هایی از دوستداران سگ دریافت کرد. بسیاری از والدین هم خواستار اخراج این معلم شدند.

قوانین مربوط به سوء واکنش‌ها حیوانات هر لحظه به همین سادگی نبوده هست. در گذشته در بعضی موارد، حیوانات هم مثل انسان محاکمه می‌شدند. حتی حیوانات مجرم را محکوم به

سگی به نام دورمی
سانفرانسسیکو در سال ۱۹۲۱ بسیار متفاوت با امروز بود. صاحبان حیوانات خانگی به آسانی گربه ها و سگ هایشان را بیرون رها می کردند. یک سگ نژاد آیردل تریر به نام دورمی به خاطر کشتن و خوردن گربه های شهر دستگیر شد. یکی از وحشتناک ترین موارد، گربه مادری بود که در حیاط منزل نشسته و به فرزند هایش غذا می داد. دورمی وحشیانه او و تعدادی از فرزند هایش را کشت. دورمی در مجموع ۱۴ گربه شهر را کشته بود. در آن وقت قانون صاحبان سگ های وحشی را موظف کرده بود که بلافاصله بعد از حمله آن ها را بکشند. ولی صاحب دورمی از این قانون امتناع کرد؛ بنابراین دورمی به خاطر جنایاتش محاکمه قانونی شد. در آخر دورمی آزاد شد و قاضی تصمیم گرفت قانون اعدام اضطراری سگ ها را از بین بردن کنند و در عوض گربه ها داخل منزل بمانند.

مادر و فرزند ها
در سال ۱۴۵۷ کودکی در نزدیکی آغلی در فرانسه مشغول بازی که یک خوک مادر بزرگ و شش فرزند خوک در آن زندگی می کردند. متاسفانه کودک در حالی که تلاش می کرد با فرزند خوک ها ارتباط برقرار کنند داخل آغل افتاد و خوک های گرسنه او را با ناهارشان اشتباه گرفتند. می توانید تصور کنید که والدین این کودک چه عذابی کشیدند هنگامی که فرزندشان را تکه و پاره در میان حیوانات گرسنه مزرعه ارزش پیدا کردند. در آن وقت طبق قانون فرانسه حیوانات باید قبل از اینکه به خاطر جرمشان کشته شوند، محاکمه می شدند. خوک ها هم به خاطر این قتل محاکمه شدند. دادگاه خوک مادر را محکوم به فوت کرد، ولی فرزند خوک ها را بخشید، چون آن ها فقط از واکنش‌ها مادرشان تقلید می کنند.

حیواناتی که به خاطر جرمشان محکوم به فوت شدند

میمون هارتلپول
در جنگ های ناپلئونی، یک کشتی فرانسوی در ساحل انگلستان، در روستایی به نام هارتلپول غرق شد. هنگامی که مردم محلی جهت بررسی کشتی رفتند، یک میمون از آن بیرون پرید. انگلیسی ها داستان های وحشتناکی راجع به فرانسوی ها شنیده بودند؛ بنابراین هنگامی که این میمون پشمالوی کوچک را دیدند، فکر کردند همان دشمنی است که راجع به آن شنیده اند. آن ها فکر می کردند این میمون جاسوس است و باید آن را اعدام کنند.

گاو ها
رابطه گاو ها و انسان ها به وقت های بسیار دور بازمی گردد. مسابقه های مشهور گاوبازی انسان های زیادی را در موقعیت فوت و زندگی قرار داده هست. حتی در دوران مدرن هم انسان ها هنوز با گاوها مبارزه می کنند. مدارک قانونی از سال ۱۴۹۹ وجود دارد که گاوی در یک روستای فرانسوی یک پسر ۱۴ ساله را کشت و دادگاه محلی گاو را محکوم به اعدام کرد. اسناد تاریخی دیگری نشان می دهد که در سال ۱۷۹۶ طاعون در میان گاو های یک روستای آلمانی مرسوم شد. دامپزشک محلی گاو های مرده را معاینه کرد و به گاو نری رسید که با تمام گاو های ماده جفت گیری کرده و بیماری خود را به آن ها انتقال داده بود. این گاو هم محکوم به اعدام در ملا عام شد.

قوانین مربوط به سوء واکنش‌ها حیوانات هر لحظه به همین سادگی نبوده هست. در گذشته در بعضی موارد، حیوانات هم مثل انسان محاکمه می‌شدند. حتی حیوانات مجرم را محکوم به

موش ها
امروزه کشتن موش ها و موجودات مزاحمی که به محصولات و دارایی های شخصی آسیب و خسارت می رسانند، کاملا طبیعی هست. ولی در سال ۱۵۱۹ شهروندان شهر اتریشی استلویو در دادگاه جمع شدند تا تصمیم بگیرند با حیواناتی که محصولاتشان را می خورند یا در زمین ها نقب می زنند و حاصلخیزی خاک را از بین می برند چه کنند. بعضی افراد کشتن این حیوانات را ظالمانه می دانستند، به خصوص حیواناتی که باردار هستند یا جهت فرزند هایشان غذا می برند. مردی به نام هانس گرینبنر مسئول دفاع قانونی از این حیوانات بود. او اعتقاد بود واکنش‌ها این حیوانات بخشی از محیط زیست است و مردم شهر باید با آن کنار بیایند. ولی وکیل دادستان می گفت: این حیوانات آنقدر به محصولات آسیب رسانده اند که بعضی شهروندان به زحمت می توانند اجاره زمینشان را پرداخت کنند. در نهایت قاضی تصمیم گرفت که شهروندان می توانند حیواناتی را که به آن ها خسارت مالی زده اند را بکشند.

حیواناتی که به خاطر جرمشان محکوم به فوت شدند

در را باز نگذارید
در سال ۱۴۹۴ زوجی در مزرعه ای متعلق به کلیسا در فرانسه زندگی می کردند. باتوجه به اینکه منزل آن ها با راهبان یکسان بود در روز های گرم با خیال راحت در را باز می گذاشتند. مرد باید به دام ها غذا می داد، همسرش به کار های منزل می رسید و فرزندشان هم در گهواره اش خوابیده بود که گرازی وارد منزل شد و به دنبال چیزی جهت خوردن می گشت که به نوزاد رسید. خوک شروع به خوردن صورت و گردن کودک کرد. والدین و سایر ساکنان منزل شاهد این صحنه خون آلود و وحشتناک بودند. گراز دستگیر و زندانی و سپس در ملا عام اعدام شد.

واژه های کلیدی: اعدام | فرزند | لاکپشت | حیوانات | حیوانات | حیوانات خانگی | اخبار گوناگون

حیواناتی که به خاطر جرمشان محکوم به فوت شدند

حیواناتی که به خاطر جرمشان محکوم به فوت شدند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz