دستگاه سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

دستگاه: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آژانس وظیفه حرفه‌ای‌اش را انجام دهد/ موضوع شدت یافتن بازرسی‌های هسته‌ای غیرقابل اعتناست ، کمالوندی

کمالوندی در پاسخ به این‌که آمانو در سفر به کشور عزیزمان ایران زمینه‌ساز مطالبات غیرقانونی آمریکا جهت بازرسی از مناطق نظامی کشور عزیزمان ایران است؟ گفت: متأسفانه

آژانس وظیفه حرفه‌ای‌اش را انجام دهد/ موضوع شدت یافتن بازرسی‌های هسته‌ای غیرقابل اعتناست ، کمالوندی

کمالوندی: آژانس وظیفه حرفه ای اش را انجام دهد/موضوع شدت یافتن بازرسی های هسته ای غیرقابل اعتناست

عبارات مهم : آژانس

کمالوندی در پاسخ به این که آمانو در سفر به کشور عزیزمان ایران زمینه ساز مطالبات غیرقانونی آمریکا جهت بازرسی از مناطق نظامی کشور عزیزمان ایران است؟ گفت: متأسفانه رویترز در این باره خبرسازی کرد و اصلاً این طور نبود که مواضع آقای آمانو اینگونه باشد، او اعلام کرد: موضوعی به عنوان بازرسی از مراکز نظامی در برجام وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی شرکت انرژی اتمی افزود: این عنوان نه فقط در برجام، بلکه در پروتکل الحاقی و پادمان نیز مطرح نیست، آنچه اهمیت دارد این است که در مراکزی که فعالیت های هسته ای صورت می گیرد، آژانس می تواند در خواست کند و دسترسی داشته باشد و طبعاً اگر جایی فعالیت هسته ای وجود ندارد خود به خود از عنوان درخواست های آژانس خارج می شود و نه فقط، درخواست دسترسی به حوزه نظامی بلکه بسیاری حوزه های دیگر نیز مشمول بر این رویه می شود.

آژانس وظیفه حرفه‌ای‌اش را انجام دهد/ موضوع شدت یافتن بازرسی‌های هسته‌ای غیرقابل اعتناست ، کمالوندی

کمالوندی ادامه داد: هنگامی که در جایی هیچ گونه فعالیت هسته ای صورت نمی گیرد، دلیلی بر ورود به آنجا وجود ندارد. در سال های گذشته در رسانه های بین المللی با تبلیغات بی پایه، وانمود کردند در سایت پارچین فعالیت هایی صورت می گیرد و در نهایت مجبور شدیم، یک بار جهت هر لحظه به این عنوان آخر دهیم که چنین اتفاقی هم افتاد و این پرونده بسته شد و شورای حکام نیز آن را تایید کرد. بر این اساس در آن مقطع دسترسی مدیریت شده است ای در حد نمونه برداری دادیم و این پرونده بسته شد، از این رو عنوان ورود به سایت های نظامی، موضوعی انحرافی است تا بتوانند صداهای مخالفی در کشور عزیزمان ایران ایجاد کنند و با مبنا قرار دادن همان صداهای مخالف، درخواستی را روی میز قرار دهند.

وی تاکید کرد: باید بسیار مراقب باشیم که گرفتار این گونه فضاسازی های رسانه ای نشویم چون اکنون در آژانس چیزی به نام بازرسی از سایت های نظامی مطرح نیست و هیچ گاه نیز نخواهد بود، لیکن فعالیت های هسته ای ما متمرکز بر سایت های اعلام شده است است که اطلاعتش را به آژانس داده ایم. بنا بر این هیچ دلیلی وجود ندارد که بخواهند به جاهای دیگر اعم از نظامی و غیر نظامی دسترسی داشته باشند.

کمالوندی در پاسخ به این‌که آمانو در سفر به کشور عزیزمان ایران زمینه‌ساز مطالبات غیرقانونی آمریکا جهت بازرسی از مناطق نظامی کشور عزیزمان ایران است؟ گفت: متأسفانه

سخنگو و معاون امور بین الملل شرکت انرژی اتمی تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی وظایفش را حرفه ای، مستقل و بدون پذیرش فشارهای سیاسی به درستی انجام دهد.

کمالوندی تصریح کرد: آژانس به علت ساختارش به طور مستمر تحت فشار قرار دارد؛ شورای حکام آژانس مانند شورای امنیت شرکت ملل متحد اعضای دائم دارد که بخش مهمی از بودجه این نهاد را تأمین می کند و ممکن است از طرق متفاوت به آن فشار بیاورند همچنان که آمریکا با فشارهای فراوان به یونسکو، کمک هایش را به این نهاد بین المللی قطع کرد و از آن بیرون آمد.

در عین حال نتظار ما این است که این نهاد بین المللی وظایفش را حرفه ای و مستقل به درستی انجام دهد، همچنان که به طور مستمر در جلسه با مسوولان آژانس بر این عنوان تاکید کرده ایم.

آژانس وظیفه حرفه‌ای‌اش را انجام دهد/ موضوع شدت یافتن بازرسی‌های هسته‌ای غیرقابل اعتناست ، کمالوندی

این مقام شرکت انرژی اتمی راجع به اهداف و برنامه سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ما به طور دوره ای با مسوولان آژانس دیدار و گفت وگو می کنیم و اخیراً آقای صالحی با آقای آمانو دیدار داشت و در مناسبت های متفاوت با مسوولان این نهاد راجع به مباحث متفاوت مانند پرسشها مرتبط با برجام، مباحث پادمانی و پرسشها پروتکلی دیدار و گفت وگو می کنیم.

معاون صالحی با اشاره به طرح مباحث مخالف برجام از جانب هیأت حاکمه آمریکا و رویدادهای مرتبط با آن افزود: سفر امشب آقای آمانو می تواند تلاشی جهت تقویت برجام و اقدامی با اهمیت باشد.

کمالوندی در پاسخ به این‌که آمانو در سفر به کشور عزیزمان ایران زمینه‌ساز مطالبات غیرقانونی آمریکا جهت بازرسی از مناطق نظامی کشور عزیزمان ایران است؟ گفت: متأسفانه

وی در پاسخ به این که مقامات کشورمان از آقای آمانو جهت دفاع از حقوق هسته ای کشورمان در برابر هجمه های آمریکا چه انتظاری دارند؟ اظهار کرد: انتظار ما این است که آژانس وظایف حرفه ای اش را انجام دهد کما اینکه تا کنون انجام داده و در هشت گزارش، پایبندی کشورمان را به برجام اعلام کرده است.

کمالوندی افزود: تعهداتی را که پذیرفته ایم انجام می دهیم گرچه اجرای این تعهدات منوط به این است که طرف های برابر هم تعهداتشان را تمام و کمال انجام دهند.

آژانس وظیفه حرفه‌ای‌اش را انجام دهد/ موضوع شدت یافتن بازرسی‌های هسته‌ای غیرقابل اعتناست ، کمالوندی

وی گفت: بعد از روی کار آمدن آقای ترامپ به علت مواضعی که او اتخاذ کرد، بعضی مخالفت ها در داخل امریکا و حتی در عرصه بین الملل با مواضع او و در حمایت از برجام در کشورهای متفاوت و حتی در اتحادیه اروپا شکل گرفت؛ البته ما سیاست های خود را بر این اساس تنظیم نمی کنیم؛ سیاست های ما صرف نظر از حمایت های دیگر کشورها مستقل است و آنچه فکر می کنیم اصولی است انجام می دهیم.

سخنگوی شرکت انرژی اتمی تصریح کرد: خوشبختانه می بینیم که اقبال بسیار خوبی در حمایت از برجام در سطح جهانی شکل گرفته و این باعث کارها متناقض هیأت حاکمه آمریکا شده است است و مواضعشان قطعاً به خودشان نیز کمکی نمی کند.

کمالوندی با اشاره به اجرای کامل تعهدات کشورمان و تأیید هشت باره آن از جانب آژانس تاکید کرد: از طرف های مقابل، آژانس، اتحادیه اروپا و کشورهای متفاوت انتظار داریم که آنها نیز تعهداتشان را انجام دهند.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی همچنین راجع به مطالبه شدت یافتن بازرسی های هسته ای از کشورمان از جانب شماری از سناتورهای آمریکایی گفت: 13 سناتور چنین درخواستی را مطرح کردند، آنان ممکن است خواسته هایشان را به ذهن یا به زبان بیاورند و در این مورد ممکن است حتی آن را در قالب قطعنامه یا قانون تصویب کنند، ولی آنچه اهمیت دارد این است که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران سیاست های خودش را دارد. در مبانی ما هیچ گاه مسأله سلاح هسته ای مطرح نبوده و نیست و ما در این خصوص فتوا داریم بنا بر این، این مطالبی که بیان می شود جهت فضاسازی در عرصه بین المللی است لیکن عملاً در وضعی قرار گرفته اند که نمی توانند از تبلیغات 10 – 12 ساله ای که روی آن کار کردند استفاده کنند.

معاون شرکت انرژی اتمی اضافه کرد: آنان تلاش می کنند که فضای تبلیغاتی علیه کشورمان را در سطح رسانه ای و بین المللی احیا کنند ولی تلاش بیهوده ای است.

وی این گونه ادعاها را غیرقابل اعتنا دانست و در عین حال توصیه کرد: رسانه های ما در این خصوص روشنگری کنند که این پرونده چه مسیری را طی کرده است و اکنون در چه وضعی قرار داریم. همچنین باید بیان کنیم که بسیاری از این اتهاماتی که قبلاً مطرح بود پاک شده است و کشورمان به تعهداتش پایبند بوده است همچنان که آژانس با بازرسی های بسیار از مراکز هسته ای کشورمان هر سه ماه یک بار در هشت گزارش این پایبندی را تأیید کرده است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شنبه شب وارد پایتخت کشور عزیزمان ایران می شود و صبح روز یک شنبه با مدیر شرکت انرژی اتمی و بعضی مقامات کشورمان دیدار می کند.

واژه های کلیدی: آژانس | انرژی | ایران | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz