دستگاه سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

دستگاه: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی روش تازه آمریکا در قبال توافق هسته‌ای تدوین شده است است / بلومبرگ مدعی شد

شبکه بلومبرگ در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد: دولت آمریکا یک روش تازه در قبال توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران و گروه ۱+۵ تدوین کرده که منتظر تایید

روش تازه آمریکا در قبال توافق هسته‌ای تدوین شده است است / بلومبرگ مدعی شد

بلومبرگ مدعی شد: روش تازه آمریکا در قبال توافق هسته ای تدوین شده است است

عبارات مهم : ایران

شبکه بلومبرگ در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد: دولت آمریکا یک روش تازه در قبال توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه ۱+۵ تدوین کرده که منتظر تایید مدیر جمهمور این کشور است.

به گزارش ایسنا، شبکه خبری بلومبرگ در گزارش خود با عنوان «هنر مذاکره مجدد راجع به توافق هسته ای با ایران» آورده است: از زمانی که دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا را به دست گرفت، متحدان اروپایی اش دلواپس بودند که وی به وعده انتخاباتی اش عمل و آمریک راا از توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران خارج کند ولی مشاوران امنیت ملی ترامپ نظر دیگری دارند.

روش تازه آمریکا در قبال توافق هسته‌ای تدوین شده است است / بلومبرگ مدعی شد

مقامات آمریکایی مدعی شدند که یک روش تازه در خصوص توافق هسته ای تدوین شده است که منتظر تایید مدیر جمهور هست. این طرح به جای نابود کردن توافق هسته ای، آن را تقویت می کند.

این طرح به طور خلاصه مشمول بر سه محور معافیت تحریمی، عدم تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران و ترمیم توافق است که بنا به گزارش بلومبرگ، جایی میان نابود کردن توافق و حفظ توافق قرار دارد.

شبکه بلومبرگ در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد: دولت آمریکا یک روش تازه در قبال توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران و گروه ۱+۵ تدوین کرده که منتظر تایید

دونالد ترامپ باید روز ۱۴ سپتامبر (برابر با ۲۳ شهریورماه) طبق توافق هسته ای تحریم های نفتی و بانکی علیه کشور عزیزمان ایران را لغو کند. کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۵ قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن، مدیر جمهور باید هر ۱۲۰ روز یک بار راجع به صدور معافیت های تحریمی علیه کشور عزیزمان ایران تصمیم گیری کند. ترامپ یک بار در ماه می این فعالیت را صادر کرد و انتظار می رود که بار دیگر این کار را انجام دهد.

به گزارش بلومبرگ، انتظار می رود که ترامپ نگرانی های دولت در خصوص توافق هسته ای را که سال ۲۰۱۵ میان کشور عزیزمان ایران و قدرت های جهانی حاصل شد، مشخص کند. به گفته مقامات آمریکایی این توافق سه نقص عمدده دارد که مشمول بر موقت بودن توافق هسته ای و منقضی شدن آن بین سال های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰، عدم حل پرسشها مربوط به برنامه موشکی کشور عزیزمان ایران و به علاوه ضعیف بودن بندهای مربوط به بازرسی از سایت های نظامی کشور عزیزمان ایران می شود.

قانونی که از وزیر امور خارجه می خواهد پایبندی کشور عزیزمان ایران را تایید کند، انعطاف زیادی دارد. همان طور که نیکی هیلی نماینده آمریکا در شرکت ملل هفته گذشته گفت، ترامپ می تواند هر وقت که تصور کرد این توافق منافع ملی آمریکا را حتی در صورتی که کشور عزیزمان ایران به متن توافق پایبند باشد، تامین نمی کند، پایبندی کشور عزیزمان ایران را مورد تایید قرار ندهد. مقامات آمریکایی گفته اند که ترامپ قصد دارد اعلام کند که کشور عزیزمان ایران به علت ادامه آزمایش های موشکی بالستیکش به توافق هسته ای پایبند نبوده است.

روش تازه آمریکا در قبال توافق هسته‌ای تدوین شده است است / بلومبرگ مدعی شد

چنین اقدامی از سوی دولت ترامپ به نابودی توافق هسته ای منجر نمی شود. در ازاء آینده توافق را به دست کنگره می سپارد که می تواند به وضع مجدد تحریم هایی که انتظار می رود ترامپ در هفته جاری لغو کنند، رای دهد. ترامپ موظف است تا ۱۵ اکتبر گزارش مربوط به تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران را به کنگره ارائه دهد.

بلومبرگ در ادامه گزارش خود با اشاره به شروع برگزاری نشست مجمع عمومی شرکت ملل در هفته آینده در نیویورک آمده است: انتظار می رود که مدیر جمهور ترامپ از این وقت جهت متقاعد کردن همتایان اروپایی خود مشمول بر انگلیس، فرانسه وآلمان جهت حمایت از مذاکره مجدد بر سر توافق هسته ای استفاده کند.

شبکه بلومبرگ در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد: دولت آمریکا یک روش تازه در قبال توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران و گروه ۱+۵ تدوین کرده که منتظر تایید

وی تا حدودی یک اهرم فشار جهت اروپایی هایی که از توافق هسته ای حمایت می کنند، دارد. اروپایی هایی که بانک ها و شرکت هایشان در بخش انرژی با کشور عزیزمان ایران بعد از لغو تحریم ها قرارداد دارند یا در صف انعقاد قرارداد هستند.

اگر کنگره به وضع مجدد تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران رای دهد، سرمایه گذاران اروپایی باید میان تجارت با آمریکا و تجارت با کشور عزیزمان ایران یکی را گزینش کنند.

روش تازه آمریکا در قبال توافق هسته‌ای تدوین شده است است / بلومبرگ مدعی شد

تا کنون انگلیسی ها و فرانسوی ها آماده شنیدن ایده مذاکره مجدد بوده اند. دو دیپلمات آمریکایی گفته اند که همتایانشان از فرانسه و انگلیس به آنها نشان داده اند که آماده جهت اعمال فشار بر کشور عزیزمان ایران جهت پیگیری به نقاط ضعف توافق هسته ای هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه چند روز پیش گفت: امانوئل ماکرون (رئیس جمهور فرانسه) روز ۲۹ اوت گفته است که توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران را می توان با همکاری هایی جهت دوران بعد از سال ۲۰۲۵ و با همکاری مهم در خصوص موشک های بالستیک تکمیل کرد.

هم چنین جرارد آرود، سفیر فرانسه در آمریکا روز جمعه به گزارش این رسانه آمریکایی (بلومبرگ) که مدعی شده است پاریس و لندن از مذاکره مجدد راجع به توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران حمایت می کنند، تصویر العمل نشان داد.

آرود گفته است: فرانسه از هیچ گونه بازگشایی (پرونده) برجام حمایت نمی کند. این توافق به همین شکلی که است اجرا شود.

وی با بیان این که هر گونه واکنش‌ها با برجام باید بر اساس شاخصه های خود این توافق صورت گیرد، گفت: گفت وگو راجع به سایر جنبه های سیاست خارجی ایران، خارج از برجام امکان پذیر است.

به گزارش بلومبرگ، هر چند آنچه ترامپ انجام می دهد، قابل آینده نگری نیست، ولی اگر وی این روش را رد کند، نخستین بارش نخواهد بود آیا که پیش از این نیز چنین کرده است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | فرانسه | آمریکا | فرانسه | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz