دستگاه سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

دستگاه: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تصمیم اخیر دولت راجع به قیمت ارز آثار مثبتی داشته است / رییس بانک مرکزی

رییس بانک مرکزی گفت: تصمیم اخیر دولت در تعیین قیمت ارز آثار مثبتی بر اقتصاد کشور داشته است. 

تصمیم اخیر دولت راجع به قیمت ارز آثار مثبتی داشته است / رییس بانک مرکزی

رییس بانک مرکزی : تصمیم اخیر دولت راجع به قیمت ارز آثار مثبتی داشته است

عبارات مهم : مرکزی

رییس بانک مرکزی گفت: تصمیم اخیر دولت در تعیین قیمت ارز آثار مثبتی بر اقتصاد کشور داشته هست.

به گزارش ایسنا، ولی الله سیف در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در پاسخ به پرسشی در خصوص ارزیابی تصمیم اخیر دولت جهت تعیین قیمت 4200 تومان جهت هر دلار، اظهار کرد: این تصمیم آثار مثبتی بر اقتصاد کشور داشته هست. البته هنوز خیلی سریع است راجع به این طرح نظر قطعی بدهیم و آثار مثبت آن را تحلیل کنیم ولی اطلاعاتی که به ما می رسد، نشان دهنده این است که این اقدام بر اقتصاد کشور تاثیر مثبتی گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه این تصمیم دارای آثار و تبعات کوتاه مدت و بلند مدت است که آثار بلندمدت اهمیت خیلی بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: مجهز شدن کشور و حاکمیت بر بازار اقتصاد کشور و جلوگیری از ضربه پذیری اقتصاد در برابر توطئه های دشمن یکی از آثار مثبت بلندمدت تصمیم اخیر دولت است.

تصمیم اخیر دولت راجع به قیمت ارز آثار مثبتی داشته است / رییس بانک مرکزی

سیف با تاکید براینکه درآمدهای ارزی کشور به خوبی کفایت نیازهای ما را دارد، اظهار کرد: نوسانات اخیر قیمت ارز علت اقتصادی ندارد و زیاد غیراقتصادی است که با این تصمیم دولت قیمت ارز تحت کنترل قرار گرفته است و عوامل غیراقتصادی دیگر نمی تواند به شدت قبل بر اقتصاد کشور تاثیر بگذارد.

رئیس بانک مرکزی در ادامه گفت: یکی دیگر از شاخصه های مثبت تصمیم اخیر دولت مسئله براق سازی هست. اقتضای امروز بازار مالی، شفافیت هست. این تصمیم دولت این امکان را فراهم کرده است که تبادلات مالی در کشور با شفافیت انجام شود.

رییس بانک مرکزی گفت: تصمیم اخیر دولت در تعیین قیمت ارز آثار مثبتی بر اقتصاد کشور داشته است. 

وی خاطر نشان کرد: درآمد ارزی کشور یک سرمایه ملی محسوب می شود و ما باید دقت کنیم این سرمایه را به اولویت های مهم کشور تخصیص دهیم. تصمیم اخیر دولت این ابزار را به ما می دهد تا بتوانیم از این بعد تشخیص دهیم چه نیازهایی مهم هست. در دولت هم انسجام کلی و جدی جهت کنترل قیمت ارز ایجاد شده است و همه با تمام توان در صحنه هستند. جلسات متعددی با مدیر جمهور و معاون اول در همین زمینه داشتیم.

سیف در ادامه تصریح کرد: بعد از جلسه امروز هیئت دولت جلسه دیگری جهت تهیه سایر آیین نامه ها و ضوابط در زمینه ارز خواهیم داشت. البته بعضی از آیین نامه ها که مورد نیاز بود امروز در جلسه هیئت دولت به تصویب رسید. بعضی موارد هم به هماهنگی میان دستگاه ها از جمله بانک مرکزی، وزارت صنعت و وزارت اقتصاد نیاز دارد. که این هماهنگی ها در حال انجام هست. بخشی از کارها نیز مربوط به خود بانک مرکزی هست. به عنوان نمونه دیشب چند آیین نامه راجع به تامین ارز دانشجویی یا ارز تامین خدمات تهیه و منتشر شد. بخشنامه ارز مسافری نیز ابلاغ شده است است.

وی ادامه داد: ما در رابطه با زمانبندی فروش سکه هم تنوع بیشتری ایجاد کرده ایم. معتقدیم در روزهای آینده قیمت سکه از قیمت دلار 4200 تومانی تبعیت می کند.

تصمیم اخیر دولت راجع به قیمت ارز آثار مثبتی داشته است / رییس بانک مرکزی

وی ادامه داد: حباب در سکه وجود داشت که این حباب باید خالی شود در روزهای آینده قیمت سکه متناسب با قیمت دلار می شود.

سیف با بیان این که از اول اسفند سال گذشته سامانه ای را طراحی کرده ایم که اطلاعات ورودی های ارز کشور و مصارف ارزی در این سامانه ثبت می شود، تصریح کرد: ورود اطلاعات به این سامانه تا آخر اردیبهشت به آخر می رسد و در زمینه ی ورودی های ارز و مصارف ارزی جهت مااشراف اطلاعاتی ایجاد می کند. و این امکان را می دهد که در تخصیص منابع ارزی ، اولویت ها را مشخص کرده و تخصیص بهینه بدهیم.

رییس بانک مرکزی گفت: تصمیم اخیر دولت در تعیین قیمت ارز آثار مثبتی بر اقتصاد کشور داشته است. 

رئیس بانک مرکزی همچنین با اشاره به این که ممکن است به هر کسی به هر دلیلی ارز داده نشود گفت: این سامانه هنگامی که نهایی شود پرسشها خیلی براق می شود. یک ارز مورد نیاز جهت کشور مربوط به واردات است که واردات از این بعد بدون ثبت سفارش ممنوع می شود، این عنوان در دولت تصویب شده است هست. ارز خدمات هم باید تعریف روشنی داشته باشد ، ارز درمانی و دانشجویی هم دستور العمل خاص خود را دارد. صرافی ها هم عامل تخصیص این ارزها هستند.

سیف در پاسخ به این پرسش که آیا تصمیم دولت در تعیین دستوری قیمت ارز اثر گذاری بلند مدت خواهد داشت، بیان کرد: در مدلی که ما عمل کرده ایم هیچ گاه قیمت ارز تثبیت نیست، بلکه بر اساس واقعیات اقتصادی کشور امکان تعدیل مستمر در آن وجود دارد که یکی از این عوامل و واقعیات که بر قیمت ارز اثر می گذارد قیمت تورم است.

تصمیم اخیر دولت راجع به قیمت ارز آثار مثبتی داشته است / رییس بانک مرکزی

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مسئله ما در زمینه ی عملکرد صرافی های دوبی، اربیل، و استانبول حل شده است است گفت: ما دشمنانی در خارج از کشور داریم که با عملکرد خودمی خواهند بر اقتصاد کشور تاثیر بگذارند بنابراین ما باید خود را تجهیز کنیم تا این اثر گذاری از کارها آنها را از بین ببریم این مدل می تواند به ما کمک کند.

وی در آخر درمورد آخرین تصمیمات راجع به ی تبدیل ارز گزارشگری از دلار به یورو تاکید کرد: این عنوان جدی است و مصوبه آن در دولت است و به زودی مصوب می شود تا ارز گزارشگری از دلار به یورو تبدیل شود این اتفاق امسال رخ خواهد داد.

واژه های کلیدی: مرکزی | اقتصاد | اقتصادی | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz