دستگاه سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

دستگاه: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار اجتماعی شکایت ازنماینده ای که با حکم مخالفت کرد ، توضیحات مدیر کل دادگستری‌خراسان رضوی در باره قطع دست دزد

رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی تاکید کرد: تعدادی از قضات اتهام این سارق را با توجه به نوع جرایم ارتکابی «محارب» تشخیص داده بودند که این مورد به تایید نرسید

شکایت ازنماینده ای که با حکم مخالفت کرد ، توضیحات مدیر کل دادگستری‌خراسان رضوی در باره قطع دست دزد

توضیحات مدیر کل دادگستری خراسان رضوی در باره قطع دست دزد/ شکایت ازنماینده ای که با حکم مخالفت کرد

عبارات مهم : خراسان

رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی تاکید کرد: تعدادی از قضات اتهام این سارق را با توجه به نوع جرایم ارتکابی «محارب» تشخیص داده بودند که این مورد به تایید نرسید و در نهایت به قطع ید محکوم شد.

شکایت ازنماینده ای که با حکم مخالفت کرد ، توضیحات مدیر کل دادگستری‌خراسان رضوی در باره قطع دست دزد

دکتر «علی مظفری» که به مناسبت فرارسیدن ایام ا… دهه مبارک فجر در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی سخن می گفت، با بیان این مطلب افزود: هیچ نهاد یا سازمانی نمی تواند راجع به صدور، اجرا یا چگونگی اجرای یک حکم قضایی دخالت کند آیا که قوه قضاییه مستقل است ولی عده ای تلاش دارند تا دستگاه قضایی را ناکارآمد جلوه دهند و به همین علت هجمه های گسترده ای را با هر بهانه ای علیه قوه قضاییه شروع می کنند که نمونه بارز آن اجرای یکی از حدود شرعی و الهی راجع به سارقی بود که با ایجاد جو ناامنی در چندین شهر و دِه اموال مردم را طی یک سال غارت می کرد.

وی گفت: سارقی که حکم قطع ید راجع به او اجرا شد، در مراحل دادرسی وکیل داشت و این رای بعد از طی همه مراحل قانونی در نهایت به تایید دیوان عالی کشور رسید ولی از سوی دیگر هم پرونده این فرد بعد از قطعیت حکم، دو بار در کمیسیون عفو مورد بررسی دقیق قرار داده شد ولی با توجه به محتویات پرونده و همچنین کارها مجرمانه او که موجی از ناامنی را در روستاهای سه استان ایجاد کرده بود، اجرای حکم مذکور تایید و با عفو وی از مجازات قطع ید در دو مرحله مخالفت شد.

رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی تاکید کرد: تعدادی از قضات اتهام این سارق را با توجه به نوع جرایم ارتکابی «محارب» تشخیص داده بودند که این مورد به تایید نرسید

قاضی مظفری راجع به شرح پرونده این سارق نیز افزود: بعضی می گویند او به خاطر دزدی یک گوسفند به قطع دست محکوم شده است هست، اگرچه حتی حکم شرعی راجع به دزدی یک گوسفند هم باشد با قاطعیت و بدون توجه به جوسازی ها اجرا خواهد شد، ولی این سارق، نه تنها 200 راس گوسفند را از بیش از 20 منزل در چندین دِه و شهر دزدی کرده بود بلکه او و همدستانش که اعضای یک باند بودند در طول یک سال با تخریب و سوراخ کردن دیوارهای منازل اقلام دیگری مانند فرش، موتورسیکلت، طلاجات و هر چیز دیگری را که ارزش مالی داشت به یغما بردند و این گونه به ایجاد ناامنی در چند دِه دامن زدند.

وی با بیان این که پرونده مذکور 26 شاکی داشت و متهم انواع دزدی ها را مرتکب شده است بود، خاطرنشان کرد: جهت صدور رای قطع ید باید 16 شرط قانونی محقق شود و جهت قاضی به اثبات برسد تا رای در این باره صادر شود ولی در همین حال بعضی مدعی هستند که آیا دستگاه قضایی با اختلاس گران چند هزار میلیاردی برخورد نمی کند؟ که این عنوان کاملا دروغ هست، کدام پرونده در دستگاه قضایی مطرح شده است و به آن پیگیری نشده است؟

رئیس شورای عالی قضایی استان خراسان رضوی با تاکید بر این که اگر کسی این نوع پرونده ها را سراغ دارد به طور عمومی اعلام کند، افزود: دستگاه قضایی به هر نوع جرمی طبق مواد قانونی، پیگیری می کند که نمونه های آن زیاد است.

شکایت ازنماینده ای که با حکم مخالفت کرد ، توضیحات مدیر کل دادگستری‌خراسان رضوی در باره قطع دست دزد

دکتر علی مظفری در ادامه این نشست خبری به سخنان یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی راجع به اجرای حکم قطع ید سارق در مشهد نیز تصویر العمل نشان داد و گفت: این نماینده مجلس پیشنهاد کرده بود که قاضی به جای قطع دست از مجازات های جایگزین استفاده می کرد که واقعا جای تاسف دارد، چگونه می شود جهت حدود الهی و شرعی از «مجازات جایگزین» استفاده کرد؟ این اصطلاح جهت جرایم سبک و تعزیری به کار می رود نه جهت حکم حد! یعنی حد خدا را اجرا نکنید و مجازات دیگری به جای آن بگذارید! مقام ارشد قضایی استان خراسان رضوی گفت دستگاه قضا حق شکایت راجع به بیانات این نماینده را جهت خود محفوظ می داند.

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: خراسان | مجازات | پرونده | دستگاه | گوسفند | قوه قضاییه | خراسان رضوی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz